ADIM ADIM HOSTİNG TRANSFERİ

Bir web siteniz var. Ancak şu anda çalıştığı yerden hiç memnun değilsiniz. Ya da Fethiye Host'un yüksek hız ve güvenlik kriterleri size daha uygun geldi, veya Fethiye Host'un fiyatları size cazip geldi. Bu durumda Eski hosting şirketinizden Fethiye Host'a taşınmak istiyorsunuz. Ancak bu taşınma sırasında kesinti yaşamak ya da sorunlarla uğraşmak istemiyorsunuz. Bu durumda Fethiye Host Hosting Taşıma Sihirbazı yardımı ile sorunusuz ve kesintisiz sitenizi Fethiye Host'nde barındırmaya başlayabilirsiniz.

 

Hosting Taşıma basamaklarını teker teker gerçekleştirerek sıfır kesinti ile Fethiye Host'a geçebilirsiniz. Bizimle çalışmayı seçtiğiniz için teşekkür ederiz

 

1 - info@fethiyehost.com'a mail atarak transfer etmek istediğiniz domain adını belirtiniz.Size uygun olan herhangi bir hosting paketini sipariş verip Banka Havalesi ile ödemesini gerçekleştiriniz. Hesabınız 1 ila 2 saat içerisinde aktif hale gelecektir. Tüm bilgiler e-posta hesabınıza gönderilecektir.

 

2 - Eğer sitenizin bir kopyası bilgisayarınızda kayıtlı değilse, eski hostinginizden bunu indirin. Eğer kayıtlı ise herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Eski sitenizin kopyasını alırken database ve mevcut olan e-postalarınızın de yedeklerini almayı unutmayın.

 

3 - Size gönderilen kullanıcı bilgilerini kullanarak elinizde bulunan sitenizi Fethiye Host'ta bulunan web sunucunuza upload edin. Upload işlemi için Internet Explorer veya bir FTP programı kullanabilirsiniz. Daha sonra database'leriniz varsa gönderiniz.

 

4 - Size belirtilen tamamen Türkçe kontrol panelini üzerinden e-posta yönetim bölümünden e-posta hesaplarınızı oluşturunuz. Aynı kullanıcıların ve şifrelerin eski sisteminizdeki gibi yeniden oluşturulduğundan emin olunuz.

 

5 - Alan adınızı aldığınız (register ettiğiniz) siteden alan adınızla ilgili bölümdeki DNS ayarlarını değiştiriniz. Genellikle bu ayarları "Domain Administration" yada "Domain Management" menülerinde bulabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız Fethiye Host teknik destek ekibi size online ya da telefonla yardımcı olabililir.

Name Server Ayarları

     ns1.FethiyeHost.com

     ns2.FethiyeHost.com

şeklinde ayarlanmalıdır.

 

1 yada 2 saat içerisinde, yaptığınız değişiklikler aktif olacak ve internet ortamında siteniz artık Fethiye Host'dan aldığınız hizmet sayesinde yayınlanmaya başlayacaktır.

 

6 - Geçiş süreci tamamlandığında eski hostunuza giriş yaparak herhangi bir e-postanız olup olmadığını kontrol ediniz. Internet ortamında 1 ila 2 saat içerisinde yavaş yavaş geçiş olduğundan birkaç e-posta eski hostunuza gitmiş olabilir. Önemli bir e-posta beklemiyorsanız bu basamağı atlayabilirsiniz.

 

7 - Artık gerekli olmayan eski hostunuzdaki hesabınızı iptal ediniz, Fethiye Host'ndeki yeni hesabınız hayırlı olsun. Bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz.